Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
NGCPB10AX01A1A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION DPST 6A 120V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$50.9485
$50.9485
10
$44.58065
$445.8065
25
$40.75956
$1018.989
50
$38.21204
$1910.602
100
$36.301495
$3630.1495
250
$35.027754
$8756.9385
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 25° |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Release Force | 2.534gfm |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Side Rotary, Roller |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 550mA (DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | NGC |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | 18gfm |
| Overtravel | 65° |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 25° |
| Features | Nylon Roller |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | NGCPB10 |
| Differential Travel | 15° |