Zuhause / Single IGBTs / NGTB15N135IHRWG
minImg
NGTB15N135IHRWG
onsemi
Produkt-Nr.:
NGTB15N135IHRWG
Beschreibung:
IGBT TRENCH/FS 1350V 30A TO247
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 15A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 420µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1350 V
Td (on/off) @ 25°C -/170ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 60 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.65V @ 15V, 15A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 156 nC
Power - Max 357 W