NGTB25N120LWG
onsemi
Produkt-Nr.:
NGTB25N120LWG
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
IGBT 1200V 50A 192W TO247-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 600V, 25A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 3.4mJ (on), 800µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 89ns/235ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 25A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 200 nC
Power - Max 192 W