Zuhause / Single IGBTs / NGTB30N120IHRWG
minImg
NGTB30N120IHRWG
onsemi
Produkt-Nr.:
NGTB30N120IHRWG
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247
Beschreibung:
IGBT 1200V 60A 384W TO247
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 30A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 700µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C -/230ns
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 120 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 225 nC
Power - Max 384 W