NGTB30N60IHLWG
onsemi
Produkt-Nr.:
NGTB30N60IHLWG
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
IGBT 600V 30A TO247
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 400 ns
Switching Energy 280µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 70ns/140ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 130 nC
Power - Max 250 W