onsemi
Produkt-Nr.:
NGTG25N120FL2WG
Hersteller:
Paket:
TO-247-3
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IGBT, 1200V 25A SOLAR/UPS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
113
$2.5365
$286.6245
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Test Condition | 600V, 25A, 10Ohm, 15V |
| Input Type | Standard |
| Switching Energy | 1.95mJ (on), 600µJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 87ns/179ns |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 100 A |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.4V @ 15V, 25A |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Gate Charge | 178 nC |
| Power - Max | 385 W |
| Mfr | onsemi |
| Package | Bulk |
| IGBT Type | Trench Field Stop |