onsemi
Produkt-Nr.:
NGTG50N60FLWG
Hersteller:
Paket:
TO-247-3
Charge:
-
Beschreibung:
IGBT 600V 50A TO247
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Test Condition | 400V, 50A, 10Ohm, 15V |
| Input Type | Standard |
| Switching Energy | 1.1mJ (on), 600µJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 116ns/292ns |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 200 A |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.9V @ 15V, 50A |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Gate Charge | 310 nC |
| Power - Max | 223 W |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tube |
| IGBT Type | Trench |
| Base Product Number | NGTG50 |