Techflex
Produkt-Nr.:
NHN0.38BK100
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EXPAND SLEEVING 3/8" X 100' BLK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$77.52
$77.52
5
$72.675
$363.375
10
$67.83
$678.3
20
$64.4385
$1288.77
50
$62.985
$3149.25
100
$61.5315
$6153.15
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -60°C ~ 150°C |
| Color | Black |
| Material | Polyamide Monofilament, Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant, Salt Water Resistant |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Expandable |
| Series | Gorilla Sleeve® |
| Type | Sleeve |
| Length | 100' (30.48m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 0.375" (9.53mm) |
| Environment Protection | UV Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Abrasion Protection | Abrasion and Cut Resistant |
| Diameter - Inside, Expanded | 0.500" (12.70mm) |
| Wall Thickness | 0.050" (1.27mm) |
| Features | Chemical Resistant, Clean Cut |
| Package | Spool |
| Width | - |
| Base Product Number | NHN0 |
| Heat Protection | - |