Techflex
Produkt-Nr.:
NHN0.75BK250
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EXPAND SLEEVING 3/4" X 250' BLK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$223.44
$223.44
5
$215.46
$1077.3
10
$212.268
$2122.68
20
$207.48
$4149.6
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -60°C ~ 150°C |
| Color | Black |
| Material | Polyamide Monofilament, Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant, Salt Water Resistant |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Expandable |
| Series | Gorilla Sleeve® |
| Type | Sleeve |
| Length | 250' (76.20m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 0.750" (19.05mm) |
| Environment Protection | UV Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Abrasion Protection | Abrasion and Cut Resistant |
| Diameter - Inside, Expanded | 1.000" (25.40mm) |
| Wall Thickness | 0.050" (1.27mm) |
| Features | Chemical Resistant, Clean Cut |
| Package | Spool |
| Width | - |
| Base Product Number | NHN0.75 |
| Heat Protection | - |