NHN0.75BK50
Techflex
Produkt-Nr.:
NHN0.75BK50
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
EXPAND SLEEVE 3/4" X 50' BLACK
Auf Lager : 17
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -60°C ~ 150°C
Color Black
Material Polyamide Monofilament, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant, Salt Water Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Gorilla Sleeve®
Type Sleeve
Length 50.00' (15.24m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 1.000" (25.40mm)
Wall Thickness 0.050" (1.27mm)