onsemi
Produkt-Nr.:
NHPV08S600G
Hersteller:
Paket:
TO-220-2
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220-2
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.52
$1.52
10
$1.3585
$13.585
25
$1.28972
$32.243
100
$0.990375
$99.0375
250
$0.875254
$218.8135
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 3.2 V @ 8 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Base Product Number | NHPV08 |