onsemi
Produkt-Nr.:
NJL0281DG
Hersteller:
Paket:
TO-264
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 260V 15A TO264
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.2795
$6.2795
10
$5.6734
$56.734
100
$4.697275
$469.7275
500
$4.09032
$2045.16
1000
$3.562528
$3562.528
2000
$3.430592
$6861.184
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 30MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 500mA, 5A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 260 V |
| Supplier Device Package | TO-264 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-264-5 |
| Power - Max | 180 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 75 @ 3A, 5V |
| Base Product Number | NJL0281 |