Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
NJM79L05SU3-TE1
Hersteller:
Paket:
SOT-89-3
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR -5V 100MA SOT89-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.6555
$0.6555
10
$0.5757
$5.757
25
$0.54112
$13.528
100
$0.441655
$44.1655
250
$0.410248
$102.562
500
$0.349163
$174.5815
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 76dB (100Hz) |
| Voltage - Input (Max) | -30V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-243AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -5V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NJM79L05 |