onsemi
Produkt-Nr.:
NJVMJD45H11RLG
Hersteller:
Paket:
DPAK
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 80V 8A DPAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.874
$0.874
10
$0.7144
$7.144
100
$0.55556
$55.556
500
$0.470877
$235.4385
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 40MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 8 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 400mA, 8A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 1.75 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 2A, 1V |
| Base Product Number | NJVMJD45 |