Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
NJW4170U2-B-TE1
Hersteller:
Paket:
SOT-89-5
Charge:
-
Beschreibung:
CURRENT MODE CONTROL HIGH SPEED
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 2.4A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 40V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | SOT-89-5/6 |
| Frequency - Switching | 2.1MHz |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NJW4170 |