NKN-50FR-52-2R3
YAGEO
Produkt-Nr.:
NKN-50FR-52-2R3
Beschreibung:
RES 2.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.3 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 0.5W, 1/2W