NKN-50JR-52-2R2
YAGEO
Produkt-Nr.:
NKN-50JR-52-2R2
Beschreibung:
RES 2.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 0.5W, 1/2W