NKN100FR-73-5R1
YAGEO
Produkt-Nr.:
NKN100FR-73-5R1
Beschreibung:
RES 5.1 OHM 1% 1W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.453" L (4.80mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.1 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 1W