NKN200FR-73-15R
YAGEO
Produkt-Nr.:
NKN200FR-73-15R
Beschreibung:
RES 15 OHM 1% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 2W