NKN200JR-73-0R91
YAGEO
Produkt-Nr.:
NKN200JR-73-0R91
Beschreibung:
RES 0.91 OHM 5% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 910 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 2W