NKN400FR-73-1R5
YAGEO
Produkt-Nr.:
NKN400FR-73-1R5
Beschreibung:
RES 1.5 OHM 1% 4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 4W