NKN500JR-91-0R33
YAGEO
Produkt-Nr.:
NKN500JR-91-0R33
Beschreibung:
RES 0.33 OHM 5% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 5W