Zuhause / Fixed Inductors / NL453232T-180J-PF
minImg
NL453232T-180J-PF
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NL453232T-180J-PF
Hersteller:
TDK Corporation
Paket:
1812
Beschreibung:
FIXED IND 18UH 190MA 2.8 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Inductance 18 µH
Series NL
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 15MHz