NLC252018T-2R2M
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLC252018T-2R2M
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 390MA 500MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 390 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm
Inductance 2.2 µH
Series NLC
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 95MHz