NLC453232T-100K
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLC453232T-100K
Hersteller:
TDK Corporation
Paket:
1812
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 550MA 500MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NLC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 22MHz