Zuhause / Fixed Inductors / NLC453232T-8R2K-PF
minImg
NLC453232T-8R2K-PF
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLC453232T-8R2K-PF
Beschreibung:
FIXED IND 8.2UH 600MA 400MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz