Zuhause / Fixed Inductors / NLC565050T-331K-PF
minImg
NLC565050T-331K-PF
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLC565050T-331K-PF
Beschreibung:
FIXED IND 330UH 140MA 4.9OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.9Ohm Max
Inductance 330 µH
Package / Case 2220 (5650 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.2MHz