NLCV25T-100K-PFD
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLCV25T-100K-PFD
Hersteller:
TDK Corporation
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 210MA 2.19OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.19Ohm Max
Inductance 10 µH
Series NLCV-PFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz