Zuhause / Fixed Inductors / NLCV25T-2R2M-EFRD
minImg
NLCV25T-2R2M-EFRD
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLCV25T-2R2M-EFRD
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 730MA 324MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 730 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 324mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series NLCV-EFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 68MHz