Zuhause / Fixed Inductors / NLCV32T-2R2M-PFRD
minImg
NLCV32T-2R2M-PFRD
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLCV32T-2R2M-PFRD
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 1.2A 138MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 138mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series NLCV-PFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 68MHz