MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
NLDD-1050H
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DC-DC CONSTANT CURRENT STEP-DOWN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 50°C |
| Voltage - Input (Max) | 59V |
| Approval Agency | CE, EAC |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.26" L x 0.81" W x 0.49" H (32.1mm x 20.5mm x 12.5mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 1.05A |
| Weight | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 10V |
| Series | NLDD-H |
| Type | Constant Current |
| Package / Case | 24-DIP Module, 9 Leads |
| Efficiency | 96% |
| Voltage - Output | 6 ~ 52V |
| Standard Number | - |
| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Features | Remote On/Off, OVP, SCP |
| Dimming | PWM |
| Package | Bulk |