Zuhause / Fixed Inductors / NLFC201614T-100K-PF
minImg
NLFC201614T-100K-PF
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLFC201614T-100K-PF
Hersteller:
TDK Corporation
Paket:
0806 (2016 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 120MA 700MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.063" W (2.10mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm
Inductance 10 µH
Series NLFC
Type -
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz