Zuhause / Fixed Inductors / NLFC453232T-470K-PF
minImg
NLFC453232T-470K-PF
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLFC453232T-470K-PF
Paket:
1812
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 120MA 850MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 850mOhm
Inductance 47 µH
Series NLFC
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 11.5MHz