NLV25T-101J-PFD
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
NLV25T-101J-PFD
Hersteller:
TDK Corporation
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 60MA 21 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 15 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 60 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 21Ohm Max
Inductance 100 µH
Series NLV-PFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 12MHz