Rochester Electronics, LLC
Produkt-Nr.:
NLV74HC138ADTR2G
Hersteller:
Paket:
16-TSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
NLV74HC138AD - 1-OF-8 DECODER/ D
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74HC |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Rochester Electronics, LLC |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |