Techflex
Produkt-Nr.:
NMN0.25BK200
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SLEEVING 0.250" ID POLY 200' BLK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$52.972
$52.972
5
$49.6584
$248.292
10
$46.34765
$463.4765
20
$44.0306
$880.612
50
$43.03728
$2151.864
100
$42.04415
$4204.415
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -45°C ~ 150°C |
| Diameter - Inside | 0.250" (6.35mm) |
| Color | Black |
| Material | Polyamide Multifilament, Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant, Moisture Resistant |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 0.310" (7.87mm) |
| Type Attributes | Braided |
| Series | Nylon® Multi™ |
| Type | Sleeving |
| Length | 200' (60.96m) |
| Environment Protection | UV Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Abrasion Protection | Abrasion and Cut Resistant |
| Features | Chemical Resistant, Vibration Resistant |
| Wall Thickness | 0.030" (0.76mm) |
| Package | Spool |
| Base Product Number | NMN0 |
| Heat Protection | - |