NMN0.50BK250
Techflex
Produkt-Nr.:
NMN0.50BK250
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
SLEEVING 0.5" ID POLY 250' BLACK
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 150°C
Diameter - Inside 0.500" (12.70mm)
Color Black
Material Polyamide Multifilament, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant, Moisture Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 0.560" (14.22mm)
Type Attributes Braided
Series Nylon® Multi™
Type Sleeving
Length 250' (76.20m)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Features Chemical Resistant, Vibration Resistant
Wall Thickness 0.030" (0.76mm)