Techflex
Produkt-Nr.:
NMN0.63BK250
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SLEEVING 0.625" ID POLY 250' BLK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$133.342
$133.342
5
$125.0086
$625.043
10
$116.67425
$1166.7425
20
$110.8403
$2216.806
50
$108.34028
$5417.014
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -45°C ~ 150°C |
| Diameter - Inside | 0.625" (15.88mm) |
| Color | Black |
| Material | Polyamide Multifilament, Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant, Moisture Resistant |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 0.705" (17.91mm) |
| Type Attributes | Braided |
| Series | Nylon® Multi™ |
| Type | Sleeving |
| Length | 250' (76.20m) |
| Environment Protection | UV Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Abrasion Protection | Abrasion and Cut Resistant |
| Features | Chemical Resistant, Vibration Resistant |
| Wall Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Package | Spool |
| Base Product Number | NMN0.63 |
| Heat Protection | - |