Techflex
Produkt-Nr.:
NMN0.75BK250
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SLEEVING 0.75" ID POLY 250' BLK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$180.2435
$180.2435
5
$168.9765
$844.8825
10
$157.7114
$1577.114
20
$149.825925
$2996.5185
50
$146.4463
$7322.315
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -45°C ~ 150°C |
| Diameter - Inside | 0.750" (19.05mm) |
| Color | Black |
| Material | Polyamide Multifilament, Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant, Moisture Resistant |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 0.830" (21.08mm) |
| Type Attributes | Braided |
| Series | Nylon® Multi™ |
| Type | Sleeving |
| Length | 250' (76.20m) |
| Environment Protection | UV Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Abrasion Protection | Abrasion and Cut Resistant |
| Features | Chemical Resistant, Vibration Resistant |
| Wall Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Package | Spool |
| Base Product Number | NMN0.75 |
| Heat Protection | - |