NMN1.25BK125
Techflex
Produkt-Nr.:
NMN1.25BK125
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
SLEEVING 1.25" ID POLY 125' BLK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 150°C
Diameter - Inside 1.250" (31.75mm)
Color Black
Material Polyamide Multifilament, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant, Moisture Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 1.350" (34.29mm)
Type Attributes Braided
Series Nylon® Multi™
Type Sleeving
Length 125' (38.10m)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Features Chemical Resistant, Vibration Resistant
Wall Thickness 0.050" (1.27mm)