NMN1.75BK50
Techflex
Produkt-Nr.:
NMN1.75BK50
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
SLEEVING 1.75" ID POLY 50' BLACK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 150°C
Diameter - Inside 1.750" (44.45mm)
Color Black
Material Polyamide Multifilament, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant, Moisture Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 1.870" (47.50mm)
Type Attributes Braided
Series Nylon® Multi™
Type Sleeving
Length 50.00' (15.24m)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Features Chemical Resistant, Vibration Resistant
Wall Thickness 0.060" (1.52mm)