NP04SB4R7N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NP04SB4R7N
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 2.3A 50 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz