NP04SZB150M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NP04SZB150M
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 950MA 250MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz