NP04SZB1R0N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NP04SZB1R0N
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 3.2A 30 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 1 µH
Series N, P Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 96MHz