NP04SZB6R8N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NP04SZB6R8N
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 1.4A 120MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz