NP05DB470M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NP05DB470M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 750MA 430MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.232" W (6.10mm x 5.90mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Inductance 47 µH
Series N, P Type
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz