NP06DB4R7M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
NP06DB4R7M
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 2.5A 46 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.287" W (7.50mm x 7.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 46mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 33MHz