NP80N04MHE-S18-AY
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
NP80N04MHE-S18-AY
Paket:
TO-220
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 80A TO220
Auf Lager : 227950
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 151
Benutzer handbuch
Operating Temperature 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3300 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.8W (Ta), 120W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)