NP80N04NDG-S18-AY
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
NP80N04NDG-S18-AY
Paket:
TO-262
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 80A TO262
Auf Lager : 400
Benutzer handbuch
Operating Temperature 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6900 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 135 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.8mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package TO-262
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.8W (Ta), 115W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)