NPB-120-12AD1
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
NPB-120-12AD1
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
BATT CHRG DESKTP 10.5-15.2V 6.8A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Termination Style Anderson Connector
Charge Current - Max 6.8A
Number of Cells 1
Approval Agency CB, CE, cULus, DEKRA, EAC, PFC, UKCA
Battery Cell Size -
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Product Status Active
Weight -
Voltage - Nominal 10.5V ~ 15.2V
Series NPB-120
Type Desktop
Charge Time -
Battery Chemistry Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max 120W
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features -
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC